Sledujte nás

GREEN PASTURE Bio fermentovaný olej z tresčích jater s máselným tukem 240 ml (gel, příchuť skořice)

GREEN PASTURE Bio fermentovaný olej z tresčích jater s máselným tukem 240 ml (gel, příchuť skořice)
Výrobce: Green Pasture
Dostupnost: Out Of Stock
Cena: 1 530 Kč
Množství:  
BIO Fermentovaný olej z tresčích jater s máselným tukem vysoké kvality
z přirozeně se pasených krav
- Příchuť skořice -
 

O tom, jak sem se k produktu dostal a co nejvíc jsem na sobě samém spozoroval... Tímto děkuji výhradnímu dovozci, kterého si velice vážím. Při uvědomění si, jak jsou pro naše tělo důležité vitamíny rozpustné v tucích, jsem nejdříve užíval samostatně olej z korýšu pro vitamíny A, D3, Omega-3 a k nim užíval 1 kapsli vitamínu K2 z fermentované sóji. Už při užívíní této kombinace se mi výrazně snížil zubní plak a můj chrup dostal novou šanci, díky remineralizaci se mi během krátké doby přestaly kazit zuby a již 3 roky se neobjevil žádný nový kaz. Předtím jich bylo za 2 roky celkem sedm. Dále jsem pocítil větší hladinu energie a radikálně začal nabírat svalovou hmotu díky nabuzení hormonů, a to především testosteronu čistě naturální cestou. To považuji za největší benefit, který jsem spozoroval, ale výhody jsou i jiné, např. podpoření růstu vlasů.
 

Tento produkt je pro mě osobně velice vážený a upřímně doufám, že si k němu najde cestu spousta dalších nadšenců pro zdravý životní styl, sport, ale i ti, kterým není uplně lhostejný život a trochu přemýšlí, co do svého těla vkládají.

Pokud máte zájem o ochucenou variantu nebo kapslovou formu, neváhejte nás kontaktovat (dotazy@dum-dlouhovekosti.cz).

Popis produktu
Jedná se o přírodní velice kvalitní bio fermentovaný olej z jater divokých tresek (ne tresek z farem) v kombinaci s vysoce kvalitním máselným tukem. Olej se za studena získává oddělováním od jaterní tkáně šetrnou lakto-fermentační cestou a tím zůstavá vyplavovaný tuk syrový, zachovává přirozené nutriční hodnoty, neobsahuje syntetické vitamíny a ani snadno nežlukne.

Nejedná se o rybí tuk, ale o ručně zpracovávaný tuk z rybích jater. Obsahuje nejen omega-3 mastné kyseliny (DHA a EPA), ale také v tucích rozpustné vitamíny A (pomáhá ke správnému růstu a dobrému zraku) a vitamín D (pomáhá vstřebávání vápníku), a to v přirozeném poměru (cca 4:1 až 5:1) a kvinony (do kterých patří např. koenzym Q10).

Pro detailnější nastudování doporučujeme prostudovat stránky www.greenpasture.org (výrobce), www.vyzivujicitradice.cz, případně www.westonaprice.org (anglicky)

Překlad obalu:
Mnoho velkých kultur v dějinách mělo posvátnou potravinu, na kterou spoléhali, že zaručí silnou mysl, tělo a ducha, a sice fermentovaný rybí olej a olej z rybích jater.  Silný římský voják dostával dávku fermentovaného rybího tuku. Stoický skandinávský Viking měl sud s fermentovanými tresčími játry za dveřmi svého domu. Babička vždy mívala láhev oleje z tresčích jater v kredenci.

Doporučené dávkování:
2,5g (cca 1/2 čajové lžičky) - doporučené výrobcem pro dospělého člověka, nepřekračujte denní dávku. Pro
nekojené dítě do 1 roku cca 0,5g, pro dítě 1-10 let 1,25g, pro dítě 10-18let 1,8g . Jedná se o doplněk stravy. V případě nežádoucích účinků vyhledejte lékaře. Olej z tresčích jater může obsahovat alergeny jiných mořských potravin, jako jsou korýši.

Před použitím extra vyšších dávek tohoto oleje konzultujte prosím s lékařem, nebo pokud plánujete užívání a jste těhotná, kojíte, máte cukrovku, alergii na ryby nebo jód, používáte léky na tlak, máte kardiovaskulární nemoc, krvácení nebo poruchu imunitního systému. Udržujte mimo dosah dětí.

Složení:
Fermentovaný olej z tresčích jater s vysoce kvalitním másleným tukem (v poměru 2/3 fermentovaný olej vs. 1/3 máselný tuk). 
Bez příchuti.

Obsah:
240ml = 96 dávek pro dospělého člověka.

Skladování:
V chladu mimo dosah slunce. Po otevření uchovejte v lednici a mimo dosah dětí. Po otevření spotřebujte do 6 měsíců (na obale vyznačeno datum výroby MFG DATE – z ang. manufacture date). Minimální trvanlivost 2 roky.

Země původu:
USA

Poznámka:
Moderní věda potvrzuje synergičnost vitamínů A, D a K2, pokud pocházejí z přirozených potravin. A synergičnost (másla+oleje z tresčích jater), totiž látek v másle (např. kyselnina AA-arachidonová) a v oleji z tresčích jater (dr. Price máselný tuk a tresčí olej dával umírajícím pod jazyk, čimž je oživil), který obsahuje hotové omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA. Tyto 3 mastné kyseliny, které jsou prekurzory 3 serií hormonům podobných látek prostaglandinů, které musejí být v rovnováze.

Upozornění:
Tento doplněk stravy není vhodný pro lidi, kteří se stravují nezdravě. Nadace Westona A. Pricea zveřejnila upozornění, že " Olej z tresčích jater obsahuje značně vysoké hladiny omega-3 mastné kyseliny EPA, což může způsobit řadu zdravotních problémů, jako je krvácení při porodním procesu, pokud není vyvážena kyselinou arachidonovou , omega-6 mastnou kyselinou, nacházející se v játrech, žloutkách a tuku masa a která se na dráze omega-6 mastných kyselin mění na serii prostaglandinů. Nadace žádá, aby olej z tresčích jater do svého jídelníčku nezařazovali lidé, kteří nejedí dostatek těchto živočičných potravin. Je důležité, aby se lidé stravovali podle jejich diety pro těhotné a nevybírali si jen její část. Kyselina arachidonová je také v másle z pastevního chovu krav. Když dr. Price podával pod jazyk umírajícím lidem, u jejichž postele již probělo "poslední pomazání", směs oleje z tresčích jater a máselného tuku z pastevního chovu, tito lidé se zotavili, k čemuž by nedošlo, pokud by podával tento olej jen samotný.

 


Ostatně, vyzkoušejte ho sami a uvidíte - cena je vzhledem k tomu, že vydrží cca 3 měsíce, troufám si říct dostupná pro většinu pracujících lidí, které zajímá skutečné zdraví jich a jejich rodiny.

Pro zdravé zuby a vývoj kostry, dobrý zrak, svalstvo, regeneraci, remineralizaci organismu, vývoj dětí a mozku, těhotné a kojící matky, lidi s osteoporózou, stabilizaci hormonálního systému, u mužů přirozené zvýšení testosteronu, proti problémům kloubů a pohybového aparátu, na kůži, nehty, vlasy a tkáně, pro doplnění nesmírně důležitých živin, vitalitu a robustnost, a na desítky dalších problémů je tato unikátní kombinace olejů jako poklad.

Ten kdo nemá přístup a nekonzumuje pravidelně potraviny jako - syrová játra, orgány, oči a vajíčka zdravých ryb, nepasterizované máslo, sýry a tuky od zdravých krav z horské pastvy, syrový vaječný žloutek od zdravých slepic, syrové orgány a tuk zdravých zvířat z přirozeného prostředí apod. by měl popřemýšlet o doplnění pravě tímto jedinečným produktem který se dle mého řadí na 1 místo k doplnění živin, jelikož v dnešní době jsou jmenované produkty spíše raritou než-li samozdřejmostí.

Pokud takové potraviny opravdu pravidelně máte, tak jste šťastní lidé a nechybí Vám určitě ty nejdůležitější látky pro lidské tělo a jeho hormonální a remineralizační systém jako jsou přírodní v tucích rozpustné vitamíny A, D a K2, Cholesterol, Omega 3, 6, 7, 9 atd.

Ať máte jakékoli vědomosti, nebo jste si přečetli cokoli na internetu - tak fakt, že tyto látky potřebuje tělo pro tvorbu veškerých hormonů a každou jejich konverzi, remineralizaci a práci s minerály v celém těle, vývoj, a další stovky procesů nemůže nikdo zpochybnit. Stejně tak fakt, že tyto látky v syntetické podobě - například v multivitamínových doplňcích apod. nejsou to stejné jako v přirozené podobě a naopak jsou většinou velmi škodlivé. Rovněž fakt, že jediným zdrojem většiny z nich je přirozená a zdravá živočišná říše, nikoli rostliny a že potřebný vitamín D nedostanete 10 min. pobytem na sluníčku - je nezpochybnitelný.

Samotné užívání tohoto oleje může například snížit zubní kaz a problémy kostry o polovinu při běžném stravování. Pokud navíc upravíte jídelníček na silně remineralizující a alkalizující - můžete tyto problémy úplně zastavit. (protože nemít je, je přirozené). Synergie, s jakou vitamíny A, D a K2 v těle pracují s minerály - je naprosto neuvěřitelná. Tam, kam patří je pomáhají dostat (např. zuby a kosti) a odtam kde nemají co dělat je pomáhají vyplavit (např. ledvinové kameny).

Pokud by nebyla společnost tak zkažená a zdegenerovaná jako dnes je, tak by jsme měli tyto látky stále běžně ve stravě a většinou problémů a ''nemocí'' co dnes máme by jsme nikdy netrpěli. Ale lidé se smířili s tím, že desítky autoimunitních onemocnění, hormonální změny a problémy (včetně menopauzy u žen a nedostatku testosteronu u mužů) a nemocí jako zubní kazy, řídnutí kostí a kloubní problémy jsou prostě ''normální'' a jsou součástí našich životů.

Doktor Weston Price - později autor knihy Výživa a tělesná degenerace byl asi nejlepší zubař všech dob, jenž cestoval skrz celý svět za účelem najít primitivní kultury bez zubních kazů a celkově vitální. Toužil najít kultury, jenž by nevykazovali stupeň takové degenerace jako moderní člověk a nechtěl uvěřit, že je zubní kaz a tělesný úpadek něco přirozeného. Chtěl je najít a pochopit, co dělají jinak. Zubní kaz je nejčastější nemoc na této planetě. Jde o chorobu a vadu v organismu, která jako mnohé další - není běžný stav, který se prostě děje, jako se mnozí domnívají. Vlkům v přírodě se zuby nekazí, psům chovaným člověkem a moderním lidem samotným však ano. Tak kde je chyba? Důvodem je nedostatek látek ve stravě pro přirozenou remineralizaci zubů a celého organismu a většinou také naopak nadmíra látek ve stravě způsobujících demineralizaci - úbytek minerálů na různých místech v těle, což způsobuje celkovou postupnou degeneraci - nejen zubů. Je potřeba si uvědomit, že zubní kaz a problémy kostry jsou ukazatelem celkového úpadku vitality a zdraví člověka a souvisí s desítkami dalších problémů - pokud tedy dokážeme řešit tyto problémy, pomůžeme si zároveň na mnoha dalších místech.

      

Doktor Weston Price ony vitální a robustní kultury bez zubních kazů a rozbouřených hormonů opravdu našel... Popsal a zdokumentoval jich hned několik. A co měli společného? Minimálně 10x více v tucích rozpustných vitamínů a 5x více minerálů než moderní člověk, mnoho cholesterolu a mnoho živočišného tuku ze zdravých zvířat. Jeho cesta ho dovedla až k objevení látky, kterou nazval aktivátor-X  (my ho dnes už známe pod jménemvitamín K2) když zjistil, že některé syrové živočišné potraviny ho obsahují a on v dokonalé synergii s vitamínem A a D vede k neuvěřitelné vitalitě a tělesnému zdraví v podobě zdravých a rovných zubů, široké lebeční dutiny a široké pánve, silných kostí a celkové odolnosti organismu při absenci běžných problémů a nemocí.

    

Pravděpodobně nejlepším přirozeným(netknuto člověkem) zdrojem vitamínu K2 je mléčný tuk krav živících se pouze trávou, nejlépe podhorskou (jednou z nejvitálnějších kultur byli tradiční Švýcarští horalové).

A jedním z nejlepších zdrojů vitamínů A a D je olej z tresčích jater.

Firma Green Pastures našla ty nejlepší a čisté zdroje a vytvořila spojení těchto olejů - BLUE ICE ROYAL BLEND, které v případě tresčí části připravila přirozenou fermentací zastudena, čímž nejen produkt přirozeně konzervuje, ale ještě dále zpřístupňuje využitelnost některých jeho látek. Nejedná se vlastně o suplement ale o potravinu. Je to posvátná potravina jak by mnohé primitivní kultury nazvaly zdroje z nichž pochází. A pro většinu lidí je právě tento kombinovaný olej nejvhodnější, protože je nositelem všech důležitých látek a faktorů dohromady.

 

Napsat recenzi

Vaše jméno a příjmení:


Vaše recenze: Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Štítky